Wählen Sie Ihre Sprache Choose your language Choisir votre langue Seleziona la lingua Wybierz język Vyberte jazyk Выберите ваш язык

 

Mezi zajímavosti v okolí Koblenz

(Existují další zajímavosti na naší německých internetových stránkách)

Vojenské Muzeum Koblenz

 

Jednoho z největších vojenských muzeí v Evropě (7.200 m2)Muzeum je jen 30 km od Ebernhahn. 

Tvrz "Ehrenbreitstein", 56077 Koblenz (Rhýn)

 

 

Vzrostl od roku 1815 Koblenz na sedadle pruského generálního komanda bylo, to bylo přeměněno na pevnost systematicky. Město Koblenz se vyvinul do největší pevnosti v Evropě a největší posádka v Německu. Mezi 1817 a 1828 byla postavena Ehrenbreitstein.

V 19. Century pruská Ehrenbreitstein byla považována za nedobytnou, jednak díky své poloze na stejném hory, a na druhé straně, protože nepřítel může být vždy zaútočil ze všech stran jinými pevností a pevností v pevnosti směsi. V případě války by bránit 1.500 vojáků s 80 kanony v Ehrenbreitstein.

Tvrz byla způsobena vnějšími politickými událostmi a revolucí osminásobek, obrněný obranu, že připraven, ale ona byla nikdy nenapadl, kromě z osmi náletů v World válka já v Koblenci od října 1917.

Celá pevnost Koblenz byl v činné službě až do roku 1890, ale byla provedena v roce 1886 jako pevnost již nižší důležitosti. 1890 začal opuštění na levé bankovních opevnění. Pravobřežní opevnění s Ehrenbreitstein zůstal, s výjimkou Bien rohu kopce, připraven k použití až do konce první světové války.Poslední posádka Ehrenbreitstein kamene tvořil III. Prapor pěšího pluku "von Goeben" (2 rýnský) č. 28 a druhý prapor na Schleswig-Holstein nohy dělostřelecký pluk č. 9, v první světové válce, a to zejména i nahrazení druhých pluku formací.

Ehrenbreitstein pruské armády byl používán armádou až do roku 1918.

V roce 1939, byla použita pevnost na opravy domů jednotek Wehrmachtu.
 
Během druhé světová válka byla PEVNOST EHRENBREITSTEIN použít jako protiletecký kryt, který by mohl pojmout až 10 000 lidí.

Kanón "pták Obecné" na Ehrenbreitstein

 

 

Kanón "pták" je jedním z největších děl v 16. Století. Kanón byla vyrobena 1524. Kanón váží 12 tun a je 5 metrů dlouhý.
 
V pestré historii PEVNOST Ehrenbreitstein zbraň byla opakovaně kořist různými válečníky. Byla převezena do Francie a znovu zajat. Po druhé Světová válka já jsem přinesl Kanón do Paříže. Během francouzsko-německého usmíření, Kanón zpět jako 1984, o trvalém půjčky na Ehrenbreitstein.

 

ostatní objekty na výstavě na Ehrenbreitstein

     

Pomník pěší pluk „von Goeben“ (druhý rýnský) Nr. 28

 

Na Helfenstein, jižní přední horní práce Ehrenbreitstein, od roku 1934 je památkou na padlých v první světové válce I. pěšího pluku "von Goeben."

Odhalení pomníku se konalo v průběhu zasedání na pluku 15 Června 1935. Původně na dochované základu byla granátomet.

Po nahrazení amerických vojáků obsadily francouzské vojáky, byl pěšák demontována v brázdě památkové vyčištění: základna byla těžce poškozena při této příležitosti.Reliéf deska (matka, která oplakává svého padlého syna) přijímat, a deska se seznamem nápisem nehoda pluku zůstal.

1960 přidal Vojáci Panzergrenadier prapor 142, zbytky rozbitého základny společně na nové pamětní kámen v jednoduché formě a dal požáru misku na základnu. Staré záznamy, stejně jako nový erb byl přidán k památníku.

1820-23 byl poprvé pluk "von Goeben" v Koblenzi Ehrenbreitstein. Pak znovu, 1831-1832 a 1839. V pevnosti, 1851-1860 a 1859 v Koblenzi na Ehrenbreitstein Od 1877 dokud ne válka začala v roce 1914, tam byl s plukem:

 • první prapor v kasárnách na "Asterstein"
 • Druhý prapor v "Bubenheimer Flesche", "Neuendorfer Flesche", pevnost Franz a Kasárna v Neuendorf.
 • III. Prapor na horní Ehrenbreitstein, "Hornwerk" (horn-práce) ... pouze 12 společností, a proti proudu pevnost Helffenstein.

Pluk byl zapojen do bojů v 1815 a bitev "Couillet", "Gilly" a "Ligny" z Belle Alliance (Waterloo). 1866 v bitvě u Hradec Královéi.

Během první světové války byl pluk opakovaně využíváno v zákopech na západní a východní frontě. To také vysvětluje vysokou nehod postavu 308 důstojníků a 10.086 poddůstojníků a mužů v pluku a jeho polních formací.

Fort "Asterstein", 56077 Koblenz-Asterstein (Rhýn)

 

 

Fort Asterstein byla postavena v letech 1818 a 1828. To bylo umístěné na pravém břehu, a byla část pruské tvrz Ehrenbreitstein.

Památník války roku 1866, Koblenz-Asterstein

 

Památník padlým ve válce z roku 1866 byl by policisté osmého armádního sboru postaven v blízkosti Fort Asterstein a uvedl na 4 Července 1869.

Tvrz "Kaiser Alexander" (brána lvů), 56075 Koblenz-Karthause

 

Tvrz Císař Alexander byl největší pevnost, která byla postavena v roce 1817 až 1822 v Koblenz. Z vašeho dnešního pouze brána lvů, baterie Hübeling a základny jsou vidět Fort Constantine.

Fort Konstantin, 56075 Koblenz-Kartause

 

Fort Constantine byl v roce 1822 -  1827, jako opevněná základna císaře Alexandra. To bylo jmenováno po bratrovi ruského cara Alexandra I., Konstantin Pavlovič. Je připojen k pevnosti císaře Alexander od podzemní chodby.

Do roku 1918, byl Fort Constantine přidělen různých jednotkách, jako jsou:

1860: hudebníci z granátníků královny gardové Augusta pluku č. 4
Od 1888 je součástí druhého praporu téhož pluku, a poslední
pluk komora a přizpůsobení dílna 6. Rhenish pěší pluk č. 68

Tvrz "Kaiser Franz", 56070 Koblenz-Lützel

 

Tvrz "Císař Franz" byla postavena 1816 - 1822 a pojmenoval Františka I. rakouského císaře. Od roku 2002, tvrz "Císař Franz" je součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

Tvrz "Neuendorfer Flesche", Koblenz-Lützel

 

Tvrz "Neuendorfer Flesche" byl pravděpodobně vytáhl z roku 1911, byly tedy všechny nadzemní části tvrz zbořena a demoliční vyplněna v hlavním příkopu závodu. Podzemní části zůstanou nedotčený k tomuto dni.

Na základě pevnosti v následujících letech Kasárna Train Coblenz-Lützel postavena.

Ve druhé světové válce se počet obyvatel města Koblenz dílů Lützel a Neuendorf byl hledá v chodbách pevnosti ochrany proti náletům. Části zařízení mohou ještě být viděny.

Na místě bývalé tvrze dnes sídlí Kasárna Rýn.

Dokumentace v kasárnách Rýna Koblenz. (
dům
20) ukazuje ve čtyřech pokojích mnoho informací o pevnosti Koblenz, tvrz systém Feste Kaiser František, pevnost Neuendorfer Flesche a historie Kasárna Rýn.

Marceau Památník, Koblenz-Lützel

 

Hrob francouzského generálního François Séverin Marceau se nachází ve francouzském hřbitově v Koblenz-Lützel. To byla stanovena na 22.10.1797 ... zbořen 05. 1817 ... a v současné poloze (o něco menší) end 1818 přestavěn.

Marceau dobyl 1794, město Koblenz, končit pravidlo arcibiskupů Trier.

Marceau se narodil 19. Září 1796 tvrdě Höchstenbach Westerwald zraněn a zemřel čtyři dny později. Jeho tělo bylo přineseno do Koblenz, a pohřben na severním konci svatého Petra v Lützel.

Pro připomenutí populární generála dát 1797 v místě jeho hrobu v pyramidě. Marceau bylo exhumováno a spáleno jeho tělo, po kterém urna s jeho popelem našly místo k odpočinku v pyramidě.Urna generála nápis "HIC CINERES, Ubique nomen" nosili (Zde je popel, název mluví za vše).

S výstavbou Bubenheimer Flesche v Peterburgu, který byl vytvořen jako součást pruské pevnosti Koblenz, 1817, byl památník vylomeny a kameny používané z části k vytvoření pevnost. Po násilné protesty ve městě konečně otočil pruský král Friedrich Wilhelm III. , a rozhodl, že pyramida byla postavena na jeho současném místě na úpatí hory.

Kolem památníku v francouzsko-německé války 1870/1871 byl hřbitov pro mrtvé francouzských vojáků, kteří byli internováni v zajateckých táborech na Petersberg.

"Deutsches Eck"- Císař Viléma Memorial, Koblenz (Rýn/Moselle)

 

 

S vypořádání německých rytířů na soutoku Rýna a Mosely v 1216 bylo náměstí na soutoku Rýna a Mosely název "Deutsches Eck" (německý koutek). V roce 1897 byla postavena památník se sochou mědi jezdeckou císaře Viléma I.."Německá koutek" je součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

Císařovna Augusta Pomník, Koblenz Porýní-rostliny

 

Pomník na počest německého císařovny Augusty byl slavnostně otevřen dne 18.10.1896. Od roku 2002, Pomník je součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

Válka Památník "Die Eul" (Sova), Koblenz-Metternich

 

Základní kámen Válka Památník 15. Června 1913 stanovena na hory Kimmel. To má na horní pruského orla. Je to symbol Metternicha a obyvatel Koblenz-Metternich volal "die Eul" (sova). Památník od člověka má nádherný panoramatický výhled na Koblenz.

Válka Památník, Koblenz-Rübenach
   

Původně postaven v roce 1913 za smrt války 1870-1871 Válečný památník fontána je v "Aachen ulici," koutek "stará silnice".

Hlavní hřbitov Koblenz

Hlavní hřbitov v Koblenz je největší hřbitov ve městě Koblenz a zároveň na zemi parku. Řadový komplex byl otevřen v roce 1820 a je na okraji zlatého dolu na severním svahu "Karthause". Existují ještě nějaké zajímavé pomníky památky z 19. Století jako vzácných klasických sloupů a gotických hrobů.

Na hřbitově Koblenz hlavní jsou:

 • Ehrenhain padlým z první světové války
 • Čest pohřeb pro padlých druhé světové války s pamětní síň v prostoru pro baterii Hübeling (část tvrze Koblenz), civilní vyznamenání padlých z Koblenz
 • Spojeneckých hřbitov
 • Památník německých veteránů Napoleonově armádě
 • Hrob cti osmi obětí náletu na Koblenz na 12 03. 1918
 • Památník hrob mrtvé mostní katastrofy v Lützel během Rheinland-osvobozeneckého obřadu na 22 07. 1930
 • Památník kříž za mrtvé z německého východu
Batterie Hübeling

 

Baterie Hübeling byl tzv. inter-rostlina, určeny k pokrytí pravé křídlo pevnosti císaře Alexandra v Koblenz. Postaven 1828 - 1830 jako časopis prášku defensibles, to byla malá rostlina s detachiertes kasemattiertem srubu, který se nachází asi 50 metrů pod horské Alexander.

1920, byla podána žádost k udržení baterii použít pro hřbitova účely. Dnes se nachází v hlavním hřbitově. Byla založena v roce 1956 jako památník druhé světové války zabil a chybějící obyvateli města Koblenz. Systém je nyní volně přístupné.

Grave krát velící generály VIII pruské armády sboru

 

Hřbitov obsahuje hrob krát různých velitelských generály VIII pruského armádního sboru, včetně srpen Karl von Goeben, Karl Gustav Julius von Griesheim a Johanna Adolfa von Thielmann.

Památník německých veteránů Napoleonově armádě

 

Památník německých veteránů Napoleonovy armády je na Koblenz hlavní hřbitov.

To bylo uvedeno na 05.05.1843 a připomínat mrtvý z napoleonských válek.

Pamětní deska na pěšího pluku "von Goeben"

 

Pamětní deska na pěšího pluku "von Goeben" na centrální památník pro mrtvé z 1. Druhá světová válka v hlavním hřbitově v Koblenz.

Marceau Památník - na Höchstenbach (Westerwald)

 

Památník generála Marceau se nachází mezi "Hartenfelser Kopf" (větrná farma) a "Höchstenbach" na hlavní silnici 8 (starý příspěvek silnice od Frankfurtu do Kolína nad Rýnem). To byl darován císař Napoleon III, 1863 pro General François Marceau Severin-Desgraviers.

Památník stojí na místě, kde francouzská revoluce generální Marceau byl ve věku 27 let na 19.09.1796 v lese nedaleko Höchstenbach střílely během průzkumného jízdu pocházející z Neuwied, 1796 stálé mezd rakouských tyrolských lovec Frederick Hodler.

Zde FUT le jeune Blesse Général Marceau aimé, Estime ennemis, že Soldats et des habitans (Zde mladý generál Marceau byl zraněn milován truchlil a poctěn vojáky nepřítele, a obyvatelé) čte nápis na mramorové desky.

Zraněný muž byl okamžitě převezen do zámku Altenkirchen, kde arcivévoda Karel přijal jej. Tam Marceau zemřel dne 21. 09. 1796 v 17:00 hodin.

Památník americké zajateckého tábora, 56427 Siershahn

 

Dne 13. Května 1945 začal rozšíření zajateckého tábora "Am Berggarten" (horské zahradě) mezi Siershahn a Ebernhahn ze strany amerických okupačních sil. ca. 25 ha zemědělsky využívané půdy mezi Post silnic a dálnic - včetně rostlin Keramchemie - byl obklopen dva metry vysokým ostnatým drátem. V táboře byly 25.000 až 30.000 vězňů (bývalí vojáci - včetně mnoha invalidy, po amputaci - ale i mnoho civilistů) přeplněné pod širým nebem.

Předložené vězni nebyli váleční zajatci, ale absorbuje. Odzbrojila nepřátelských sil ... Muži, ženy a mladí lidé, kteří byli vyzvednout po německé kapitulaci na cestě do svých domovů americkými hlídky.

Dne 8. Červenci 1945 tábor pro francouzské okupace byl předán.

Jak vnější svět viděl tábor, podle zprávy "hraběte Meran", na 27. 08. 1945 odešla do rostlin ředitele Keramchemie: "Pohled do protkána ostnatým drátem oplocený prostor s chodníky a projít, který byl obklopený věžemi stráže, měl pohled na utrpení a zkázy. Země z železničních tratí na vrcholu hory přesunuta lidmi, kteří byli v blátě na zemi, která byla transformována častými lijáky v bažině. Inferno, že je ten, kdo viděl, že nikdy nezapomene. Co hladu, nemoci a zoufalství musel zažít, že čas tisíce holé zemi, je nepředstavitelné, a mnoho lidí nenechávejte tábor naživu. Nepřerušená výstřely byly vypalovány, a to bylo nebezpečné přiblížit ostnatý drát. "

Život v táboře byl poznamenán záměrným donucení, která vedla ke smrti vězňů: Bezohledné zastřelení vězňů, popření lékařské pomoci, zcela nedostatečná strava a katastrofické bydlení (venkovní) a nedostatečné oblečení.
Podmínky v táboře byly horší než podmínky v koncentračních táborech nacistů.

Na začátku srpna 1945 začala uzavření tábora. Všichni ti, kteří byli pod 17 a nad 40 let a nenáležejí do Waffen-SS nebo policejní formace, byla vyhozena. Všechny ostatní byly rozděleny do bloků března 500 nebo 1000 muži a odvezli na nákladní automobily a odvezli. Počátkem září 1945 byla tábor vyprázdněn na polovinu, a denní vozíku zásilky šel do nedaleké Rheinwiesenlager Andernach. Tam byl brzy po naložení do dobytčích vagonů pro další přepravě do Francie.

V roce 1961, vláda státu zřídit ve spolupráci s Alliance lidovou "German War Graves Komise" na hřbitově Siershahner pro mrtvé tábora vojenský hřbitov, který byl zasvěcen na Memorial Day 1961 obřad.

Link

Památník americké zajateckého tábora "Goldene Meile"

 

Na konci března 1945, Američané se sídlem v polích mezi Remagenu a Bad Breisig podél Rýna.vězeň tábora "Golden Mile". Byl jsem jedním jeden z různých táborů pro německé vězně tzv. odzbrojil Nepřátelské síly (DEF).

Odhaduje se, že v červenci 1945 asi 300.000 lidí prošel tábor, včetně žen a mladých lidí ... ale také polské, maďarské a rakouské vojáci byli řekl, aby byl mezi vězni. Více než 1300 z nich zemřeli a byli pohřbeni na hřbitově pamětní Bad Bodendorf.

Konec dubna, podle amerických statistik bylo 169.036 vězni sami v PWTE Remagen (která byla navržena pro 20.000 vězňů). Kromě toho byly otevřeli DEF zajatecké tábory "Sinzig" (118.563 vězni) a "Andernach" (39.570 vězni).

Tyto tábory byly, jako kdyby byla stádo ovcí tlačil na louce, to utěsní s ostnatým drátem a zbylých zvířat k sobě. Američané nechali vězně úmyslně zemřít chladem, nemocí a hladu. To dominuje absolutní nelidských podmínkách a tam byly vážné porušování Ženevské úmluvy.

Dne 10. července 1945, francouzština převzala vojenské vlády v této oblasti a také zajatecké tábory.

Zamek Braunfels, 35619 Braunfels

 

 

Knížecí soukromé muzeum s oštěpy a halapartny, souboje pistole, bodáky, slavnostní pušky a lovecké vybavení Prince Ferdinand (1797-1873). Rytířský sál s mnoha sečné a bodné zbraně, brnění, atd.

Militaria Kolekce hrad "LAURENBURG", 56379 Laurenburg

 

Malá militaria-kolekce s meči helmy, šavle a pušky z první poloviny 20. století

Privátní kolekce, Hrad "RUNKEL", 65594 Runkel

 

Historie rodina a hradu, zbraně, výtvarné ...

Video

Muzeum "Pruska Maršál BLÜCHER" , 56349 Kaub (Rýn)

 

Bývalý "Zur Stadt Mannheim", krásná barokní budova postavená v roce 1780, byla umístěna v 1813 Blücher ústředí.Bývalý žijící ubikace Blucher jsou prakticky beze změny.

Muzeum je v současné době z důvodu rekonstrukce uzavřena.

Mírový muzeum "MOST u REMAGENU", 53424 Remagen

 

Video

Vzhledem k tomu, Ameriknischen vojáci dosáhli Rýna v březnu 1945, byl Ludendorff Most u Remagenu, pouze neporušený most přes Rýn, a byl proto velký strategický význam.

V1 MÌSTO STARTU "oko boha", 53572 Bruchhausen

 

Link 2        Link 3

Vojenská historie Collection, letectvo kasárna Kolíně nad Rýnem-Wahn

 

 

Kolekce, která se nachází v budově 1, bývalý policejní velitelství, kryty, VI oddělení s celkem 250 obrazových dokumentů, které dokumentují 190-letou historii vojenské použití Wahner Heide.
 
V divizi II, 1817 - 1936 období je léčena. Jsou například jako vykazuje k této éře Navštívit Fotografování Kaiser Wilhelm II nebo používána během války karabiny. Navíc, je rozšíření místě ilustruje některých map a náčrtků.
 
Divize III se vztahuje na období 1936 až 1945, v němž vojenský výcvikový prostor dosáhl oblast 52 km2, obohacené 60 mil silnic, 160 km polních a lesních cest, 16 km nepřerušované světlo železniční síť, 20 km pohyblivých tratí a potok a vážného sítědélka 85 km. 30.000 vojáků mezitím dočasně umístěné tam na školení.Vojenský tábor nabídl 300 důstojníků, 7000 důstojníků a vojáků a 1.750 koní hotelu.
 
Vojenská historie Collection, každý týden v úterý, s výjimkou prázdnin, být viděn od 10,00 bis 12,00 hodin hodin. Kromě toho, prohlídky s průvodcem jsou k dispozici po domluvě přes výstavy a letectva kasáren a prezentací o vojenské historii Wahner Heide.

 

Hrad "ELTZ", 56294 Münstermaifeld

 

Jedním z nejkrásnějších a nejlépe dochovaných hradů v Německu. Nádherně romantické a zasazené v nedotčené přírodě, vypadá to, že hrad pohádky, která se stala pravda.

Zámek "STOLZENFELS" (poblíž Koblenz/Rhýn)

 

Nejkrásnější a nejdůležitější komplex pruské Rýn romantismu.
Vzhledem k tomu, 1842 romantické letní sídlo krále Fridricha Viléma IV

Hrad "MARKSBURG", 56338 Braubach (Rhýn)

 

O uložení zámek s budovami převážně z roku 13. až 15 Století. Marksburg je pouze vrch hrad na středním Rýnu, který nebyl nikdy zničen.

Hrad Lahneck, 56112  Lahnstein (Rhýn/Lahn)

 

Zámek Oranienstein, 65582 Diez
 
 
 
Diez je posádkové město od 1618.
 
Zámek Oranienstein v Diez nad Lahn v roce 1672 a 1681 postaven jako dům věno pro Albertine Agnes hraběnky z  Nassau-Oranien. Je to jeden z kořene nizozemských královských paláců.
 
Od 1704 do 1709 byl hrad přeměněn na barokní paláce a je považován za klenot německo-holandské baroka.
 
Po válce v roce 1866, vévodství Nassau přišel do Pruska. V Oranienstein paláci "pruský kadetní škola" (Vojenská akademie) byla založena, který existoval až do roku 1918.
 
Slavní studenti "vojenské škole Oranienstein" byly
 • Kuno General von Steuben (1868-1871)
 • Polní maršál Gerd von Rundstedt (od 1887)
 • Obecná a Eichenlaub dopravce Friedrich Hossbach (1905 - 1910)
 • Plukovník a Eichenlaub dopravce Oskar von Boddien
 
1934 v Castle Oranienstein "Národní Politický vzdělávací institut (NPEA / Napola)" byla založena, který existoval až do roku 1945. Převzala tradici 1919 externě velmi vyřešen "Královské pruské kadetní školy".
 
Z 318 prostorách zámku na modré a zlaté místnosti, třeba Marshall Hall, zahrada skříň, kaple, zahradní terasa a muzeum Nassau-Orange, který dokumentuje historii královské rodiny a Cadet pruské, nahlíženo v kontextu zajímavých zájezdů .
 
Návštěva je možná pouze s průvodcem:
 
První Dubna do 31. Říjen: Út-Pá 9,00 hodiny, 10.30 hodin, 14.00 a 15.30 hodin hodiny, So, Ne, svátky (kromě pondělí): 10.30 hodiny, 14.00 a 15.30 hodin hodiny, v pondělí zavřeno
 
První . Listopadu do 31. března, od úterý do pátku, 09:00, 10:30, 14:00 a 15:30 hodin, v sobotu av neděli pouze po předchozí jmenování (tel. 06432 9401 666, leitung@oranienstein.de) Dovolená a pondělí zpráva zavřenoProsím nahlašte na policejní stanici a přinést průkaz totožnosti.

Staré město, 65549 Limburg (Lahn)

 

Jedním z nejkrásnějších starobylých měst v Německu.

Virtuální prohlídky

Mořské muzeum v "Kočky věž", 65549 Limburg

Malé muzeum námořnictva: Obrazy a modely lodí, námořní uniformy, loutka a informace o evropských majácích

Limes věž a pevnost - Hillscheid

 

Limes věž a hrad jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

Věž stojí v období od dubna do října otevřeno každou sobotu, neděli a svátky 14-17 hodin pro návštěvníky.

Nákladní železničnou Muzeum, 56070 Koblenz

 

Nacistické vraždění středisko, 65589 Hadamar

 

Konec roku 1940, musel provést "T4" Office konverzí státní nemocnice, než jim zabíjet centrum pro "akce T4" použití.Plynová komora, rozebírá pokoj a dvě spalovny byly instalovány, a postavil autobusové garáže. Ze dne 13. 24.ledna se 08. 1941 zabito více než 10.000 obětí v Hadamaru plynové komory. Od srpna 1942 do 26 Zemřel v březnu 1945 jako součást "druhá smrt" fáze téměř 4500 dalších obětí. V zabíjení také mnoho německých vojáků na oběti, které byly velmi těžce zraněn.

Volcano Pivovar, 56743 Mendig

 

Nejnižší skladovací a kvasné pivo na světě (30 m pod zem)

Vojenské muzeum DIEKIRCH (Lucembursko)

 

asi 200 km (2 hodiny) ze Ebernhahn

Vojenské muzeum BASTOGNE (Belgie)

 

asi 240 km od Ebernhahn, 45 km od Diekirch

Mapa zajímavostí:


větší mapu

Auf dem Weg nach Ebernhahn - On the way to Ebernhahn - En route to Ebernhahn - Sulla via di Ebernhahn - W drodze do Ebernhahn - Na cestě k Ebernhahn - На пути к Эбернхахн